DIQQAT E’LON: TURKIYA DAVLATINING 2024-2025 YIL UCHUN O’QISH VA YASHASH XARAJATLARI DAVLAT TOMONIDAN TO’LIQ TA’MINLANADIGAN 100 GA YAQIN YUNALISHLARDAN IBORAT GRANT DASTURLARIGA QABUL DAVOM ETMOQDA.
DIQQAT, E’TIBOR BERING: USHBU GRANTLAR BO’YICHA QABUL IMTIHONSIZ, TALABALARNING USHBU DAVLATDAGI OLIYGOHLARIDAGI O’QISH VA YASHASHI
BEPUL !!!
TURKIYA DAVLATINING USHBU GRANT DASTURLARI BO’YICHA USHBU DAVLAT OLIYGOHLARIDA O’QISH VA YASHASHGA OID BARCHA XARAJATLAR USHBU DAVLAT FONDI TOMONIDAN QOPLANADI.
DIQQAT QILING: ENG MUHIMI KIRISH IMTIHONSIZ, TANLOV ASOSIDA AMALGA OSHIRILADI. QABUL VAQTIDA CHET TILINI BILISH TALABI HAM YO'Q.
SABABI, UNIVERSITETLARDAGI HAQIQIY OLIY TA’LIM VA TIL TA’LIMI O’QISHGA KIRILGANIDAN SO’NG USHBU DAVLAT UNIVERSITETLARINING O’ZIDA O’QITILADI.
GRANT DASTURLARI: BAKALAVR, MAGISTRATURA VA DOKTORANTURA DASTURIGA KIMLAR MUROJAAT QILISHI MUMKIN:
Bakalavr dasturiga: Maktab, Litsey va Kollejlarning 11-sinfida o’qiyotgan o’quvchilar va oldin bitirganlar.
Magistraturaga: OTM larning oxirgi yil talabalari (yani 4 kurs talabalari) va oldin bitirganlar.
Doktoranturaga: Magistraturaning oxirgi yil talabasi va oldin bitirganlar.
Bu grantga murojaat barcha uchun ochiq. Murojaat vaqtida yosh, baho o’rtalamasi va boshqa hujjatlar bo’yicha talablar bor.
QABUL MUDDATI:
- Turkiya davlatining Grant dasturiga qabul muddati oxiri 20 Fevral 2024.
UNUTMANG: Bunday imkoniyat har vaqt va har kimga nasip etavermaydi, shoshiling!!!
Tortinmang, bizga telefon qiling, so’rang, aniqlang, urinip ko’ring, erishing yoki shu holda qolib ketaverasiz!!!
MUHIM MA'LUMOT: USHBU GRANTLAR DASTURLARIGA MUROJAAT QILISH UCHUN ENDI UYDAN CHIQMASDAN TURIB BIZ ORQALI MUROJAAT QILISHINGIZ va TALABA BO’LISHINGIZ MUMKIN!!
TURKIYA GRANTLARI BO’YICHA MUROJAAT UCHUN:
TEL.: +998 90 911 50 59; +998 90 911 56 59
Azizlar, Turkiya va boshqa davlatlar OTM larida barcha turli o’qishlar bo’yicha “Xalqaro Ta’lim” Xizmatlari Markazi kanalidan doimiy yangiliklarni bilib borishingiz uchun:
Telegram kanalimiz: www.xalqarotalim.blogspot.com
www.xalqarotalim.uz

Учёба в Государстве Турция на 2024-2025 учебный год
ПРОДОЛЖАЕТСЯ ПРИЁМ НА ГРАНТОВЫЕ ПРОГРАММЫ, ВКЛЮЧАЯ ПОЧТИ 100 ПОЛНОСТЬЮ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ ПРЕМИЙ, РАСХОДОВ НА ОБУЧЕНИЕ И ЖИЗНЬ В ТУРЦИИ НА 2024-2025 УЧЕБНЫЙ ГОД.
ПОЖАЛУЙСТА, ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ: ЭТИ ГРАНТЫ НЕ ИМЕЮТ ВСТУПИТЕЛЬНЫХ ЭКЗАМЕНОВ; ОБУЧЕНИЕ И ПРОЖИВАНИЕ СТУДЕНТОВ В УНИВЕРСИТЕТАХ ЭТОЙ СТРАНЫ
БЕСПЛАТНО!!!
В РАМКАХ ГРАНТОВЫХ ПРОГРАММ ПРАВИТЕЛЬСТВА ТУРЦИИ ВСЕ РАСХОДЫ НА ОБУЧЕНИЕ И ПРОЖИВАНИЕ В УНИВЕРСИТЕТАХ ЭТОГО ГОСУДАРСТВА ПОКРЫВАЮТСЯ ЭТИМ ГОСУДАРСТВЕННЫМ ФОНДОМ.
САМОЕ ВАЖНОЕ: ЗАЯВЛЕНИЕ ПОДАЁТСЯ НА ОСНОВЕ ОТБОРА, БЕЗ ЭКЗАМЕНА. НА ПРИЁМЕ НЕТ ТРЕБОВАНИЯ ЗНАТЬ ИНОСТРАННЫЙ ЯЗЫК.
ПРИЧИНА В ТОМ, ЧТО НАСТОЯЩЕЕ ВЫСШЕЕ ОБРАЗОВАНИЕ И ЗНАНИЯ ЯЗЫКА ПРЕПОДАЮТСЯ В САМИХ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ВУЗАХ ПОСЛЕ ПРИЁМА.
ГРАНТОВЫЕ ПРОГРАММЫ: МОЖНО ПОДАВАТЬ ЗАЯВЛЕНИЯ НА ПРОГРАММЫ БАКАЛАВРИАТА, МАГИСТРАТУРЫ И ДОКТОРАНТУРЫ:
На бакалавриат: Студенты, обучающиеся в 11 классах школ, лицеев и колледжей и уже окончившие их.
На магистратуру: Студенты последнего курса высших учебных заведений (то-есть студенты 4-го курса) и те, кто закончил обучение раньше.
На докторантуру: Студенты последнего курса магистратуры и предыдущие выпускники.
Эта заявка на грант открыта для всех. На момент подачи заявления предъявляются требования к возрасту, среднему баллу и другим документам.
СРОК ПРИЁМА:
- Крайний срок приёма на Грантовую программу Государства Турция – 20-е февраля 2024-го года.
НЕ ЗАБЫВАЙТЕ: Такая возможность не всегда доступна каждому, поторопитесь!!!
Не сомневайтесь, звоните нам, спрашивайте, узнавайте, пробуйте, достигайте, иначе Вы застрянете!!!
ВАЖНАЯ ИНФОРМАЦИЯ: ЧТОБЫ ПОДАТЬ ЗАЯВЛЕНИЕ НА ЭТИ ГРАНТОВЫЕ ПРОГРАММЫ, ВЫ МОЖЕТЕ СДЕЛАТЬ ЭТО И СТАТЬ СТУДЕНТОМ, НЕ ВЫХОДЯ ИЗ ДОМА!!
Дорогие друзья, чтобы узнать обо всех учебных программах, пожалуйста, свяжитесь с нами