DINSHUNOSLIK (ISLOM) SOHASI BO’YICHA MAGISTRATURA VA DOKTORANTURA BOSQICHLARI UCHUN XALQARO GRANT DASTURI;
2024 yil 30-iyun holatiga ko'ra bitiradigan yoki bitirganidan keyin ikki yildan ortiq tanaffus qilmagan yoki bitiruv bosqichida bo'lgan barcha xalqaro talabalar va aspirantlar hujjat topshirishlari mumkin.
Ariza berish shartlari;
• Turkiyadan boshqa mamlakatlar fuqarosi bo'lganlar yoki Turkiyada vaqtinchalik yashash huquqiga ega bo'lganlar murojaat qilishlari mumkin.
• Ariza topshirilgan yilning yanvar oyining birinchi kunidan boshlab magistraturada 30 yoshgacha va doktoranturada 35 yoshgacha bo'lganlar hujjat topshirishlari mumkin.
• Magistratura va doktorantura dasturlariga Jamg'armaning stipendiya sovrindorlari sifatida joylashtiriladigan talabalar Turkiya Jamg'armasi vakillari bilan suhbat o'tkazadilar.
• Hozirda o'z mamlakatlarida bo'lgan talabalar bilan onlayn suhbat o'tkaziladi.
• Hozirda Turkiyada bo'lgan talabalar uchun; Joy, kun va vaqt intervyu uchun arizalar to'ldirilgandan so'ng e'lon qilinadi.
• Suhbat natijasida nomzodlar munosib deb topilsa; Anqara, Bursa, Istanbul, Konya yoki Kayseridagi Universitetlardan biriga Magistratura yoki Doktoranturaga joylashtiriladi.
• Sog'liqni saqlash xarajatlari, yashash uchun to'lovlar va stipendiya dasturiga qabul qilingan talabalarning o’qish to’lovlari bizning fondimiz tomonidan qoplanadi.
• Stipendiya dasturiga qabul qilingan va yotoqxonamizda qolishni istagan talabalar, agar zarur shartlarga javob bersalar, turar joy ta'minoti bilan ta'minlanishi mumkin. Uy-joy ta'minoti bilan ta'minlanadigan talabalarning stipendiyalaridan 30 foiz chegirma olinadi.
Tel. 📞: +998 90 911 50 59 / +998 90 911 56 59 Yoqub Abruyev

Международные программы магистратуры и докторантуры в университетах Турции
Подать заявку могут все иностранные студенты и аспиранты, которые закончат обучение по состоянию на 30-е июня 2024-го года, или которые не делали перерыв более двух лет после окончания учёбы, или которые находятся в процессе окончания учёбы.
Условия подачи заявления;
• Подать заявление могут те, кто являются гражданами других стран, кроме Турции, или имеют право на временное проживание в Турции.
• С первого января года, в котором было подано заявление, могут подать заявление лица в возрасте до 30-и лет на магистратуру и в возрасте до 35-и лет на программу докторантуры.
• Студенты, которые будут зачислены в магистратуру и докторантуру в качестве стипендиатов Фонда, пройдут собеседование с представителями Турецкого Фонда.
• Студенты, которые в настоящее время находятся в своих странах, пройдут собеседование онлайн.
• Для студентов, находящихся в настоящее время в Турции; Место, дата и время собеседования будут объявлены после заполнения заявлений.
• По результатам собеседования кандидаты признаются достойными; Поступление на магистратуру или докторантуру в один из университетов Анкары, Бурсы, Стамбула, Коньи или Кайсери.
• Расходы на здоровье, проживание и обучение студентов, принятых на стипендиальную программу, покрываются нашим фондом.
• Студентам, принятым на стипендиальную программу и желающим остаться в нашем общежитии, может быть предоставлено жильё, если они соответствуют необходимым условиям. На стипендии студентов, получающих жилищную поддержку, предоставляется 30-и-процентная скидка.